zavřít

Cíl byl vytvořit webovou stránku, která bude sloužit jako jednotná šablona pro řadu developerských projektů. Důležité je ale, aby si každá její variace zachovala svou originalitu.

popis projektu

Byli jsme osloveni firmou Simekostav s požadavkem vymyslet do budoucna webovou šablonu, která by byla použitelná napříč více developerských projektů. Tímto by se výrazně zjednodušil proces inzerce každého exra projektu, stačilo by pouze koupit doménu, naplnit šablonu novým obsahem a bylo by vystaráno. Místo toho, aby se klasicky na každý projekt najímala firma, která by vytvořila úplně nový web od základů. Takováto šablona by tedy měla být velmi flexibilní, pro uživatele jednoduchá a intuitivní s moderními prvky. Také aby mohla být použitelná ještě za pár let a současně aby šla lehce, v případě nějakých změn, aktualizovat.

Přišli jsme tedy s následujícím: plně responsivní šablonou (verze pro desktop počítače, tablety a telefony) s moderním designem napojenou přímo na Google i Facebook pro přesné statistiky o uživatelích. Je také plně optimalizovaná na všechny velké vyhledávače (Google, Seznam a podobně). Hlavním naším cílem byl však modulární systém napříč všemi stránkami. Celý design je tedy postaven z takových panelů / desek se kterými se může různě hýbat, přidávat a tak dále. To umožní zvýraznit přesně ty atributy určitého projektu, aniž by se muselo někde jinde ubírat. Z uživatelského hlediska je stránka velmi přehledná, skoro jako kdyby každého potencionálního kupce vodila za ručičku - stránku po stránce. Na celém webu také nenajdete místo, kde by samotný textový obsah nebyl doplněn nějakým vizuálním prvkem: jak už fotkou, interaktivní mapou nebo nějakým jiným ukazatelem. Je zde také opravdu moderní galerie přizpůsobená na dotyková gesta a možnost okamžitě sdílet daný obrázek na sociální sítě. Mimo vše co je viditelné na pohled, je šablona také velmi rychlá. Snažíme se totiž sami kódovat co nejvíce věcí, optimalizujeme obrázky a využíváme minimálně externích zdrojů. Kombinace toho všeho eliminuje případy, kdy by se například někomu s pomalým internetem stránka pomalu načítala.

souvisící obrázky